Skip to content Skip to footer

LICZBA PODPISÓW: 6860

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny jednoznacznie stwierdził, że przesłanka eugeniczna do dokonania aborcji jest w całości sprzeczna z Konstytucją. Wyrok zapadł po blisko trzech latach od złożenia pierwszego wniosku poselskiego w tej sprawie oraz po blisko trzech latach od wprowadzenia do Sejmu największej w historii Polski inicjatywy pro-life – projektu #ZatrzymajAborcję, którego postulat był zbieżny z wnioskiem do Trybunału.

Aby wyrok wszedł w życie, musi zostać opublikowany. Publikację planowano najpóźniej na 2 listopada 2020 r., jednak tak się nie stało. Żaden rząd nie może stawiać się w roli recenzenta wyroków TK i wstrzymywać zamieszczenia ich w Dzienniku Ustaw, nie istnieje też przepis, który pozwalałby publikację uzależniać od kwestii politycznych.

Brak publikacji wyroku jest oczywistym łamaniem prawa. Oznacza także, że w dalszym ciągu morduje się w szpitalach dzieci podejrzane o chorobę lub niepełnosprawność.

Piszemy do Premiera Mateusza Morawickiego o niezwłoczne ogłoszenie wyroku TK w Dzienniku Ustaw.

Dość łamania prawa! Opublikować wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji!

Panie Premierze!

Stanowczo domagam się publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej wydanego w dniu 22 października 2020 r. Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym.

Żądam publikacji wyroku TK, a jej brak będzie dla mnie przesłanką, aby w kolejnych wyborach już nigdy nie oddać głosu na formację polityczną, która sprawuje obecnie władzę. Nie ma mojej zgody na to, aby rząd łamał prawo!

Z poważaniem,
%first_name% %last_name%

%%twój podpis%%Adresaci petycji: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Powiesz o tej petycji innym? Udostępnij dalej!

   

Jeśli uważasz, że treści na tej stronie są dobre i słuszne, prosimy – pomóż to kontynuować!

Wpisz 20, 30, 50 zł lub dowolną inną kwotę w poniższe okienko i wesprzyj projekt darowizną.

(zostaniesz przekierowany na stronę Tpay – operatora płatności)