Skip to content Skip to footer

LICZBA PODPISÓW: 15129

22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny zajmie się rozpatrywaniem wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność.

Wcześniej Trybunał przez trzy lata hamował wydanie orzeczenia w tej sprawie. Piszemy do Prezes TK Julii Przyłębskiej o wydanie dobrego, zgodnego z Konstytucją orzeczenia!

O ochronę życia dzieci zagrożonych aborcją! Petycja do Prezes TK Julii Przyłębskiej

Szanowna Pani Prezes!

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny na czele z Panią jako Przewodniczącą składu orzekającego, rozpozna sprawę niezgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie aborcyjnej. Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life #ZatrzymajAborcję.

Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki. Jest hańbą dla polskiego państwa. Trybunał Konstytucyjny pod Pani przewodnictwem może tę hańbę zakończyć.

W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Chcemy bezpieczeństwa każdego człowieka oraz zaprzestania naruszania zawartego w konstytucji prawa do życia.

Od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz pierwszego wniosku do TK w tej sprawie legalnie zamordowano ponad 3000 poczętych dzieci. Wprowadzenie ochrony życia małych Polaków to najważniejsze zadanie stojące dziś przed instytucjami państwa.

Z poważaniem,

%%twój podpis%%Adresaci petycji: Pani Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska

Powiesz o tej petycji innym? Udostępnij dalej!

   

Jeśli uważasz, że treści na tej stronie są dobre i słuszne, prosimy – pomóż to kontynuować!

Wpisz 20, 30, 50 zł lub dowolną inną kwotę w poniższe okienko i wesprzyj projekt darowizną.

(zostaniesz przekierowany na stronę Tpay – operatora płatności)