Skip to content Skip to footer

LICZBA PODPISÓW: 461

Radni Miasta Jelenia Góra będą debatować nad przyjęciem miejskiego programu finansowania sztucznego rozrodu in vitro. Piszemy do nich ze zdecydowanym sprzeciwem!

W przypadku przyjęcia uchwały publiczne pieniądze zostaną przeznaczone na metodę, która nie tylko nie leczy niepłodności, ale też jest zdecydowanie mniej skuteczna niż metody leczenia niepłodności. Obarczona jest też dużym ryzykiem powstania wad genetycznych u dziecka i nierozerwalnie pociąga za sobą liczne aborcje. Poza tym jest bardzo kosztowna.

Największym beneficjentem takiego programu byłyby prywatne kliniki sztucznego rozrodu, które otrzymywałby dotacje na swoją działalność – niezależnie od skuteczności.

Dlatego podpisz petycję “STOP in vitro w Jeleniej Górze” już dzisiaj!

Stop in vitro w Jeleniej Górze

Szanowni Radni Jeleniej Góry!

Ostatnie doniesienia o chęci wprowadzenia w naszym mieście programu finansowania in vitro z pieniędzy publicznych napełniły mnie zdumieniem i niepokojem. Pieniądze podatników mają być wydawane na cel, który godzi w wyznawane przez mnie wartości. Zdecydowanie się na to nie zgadzam!
Chcecie Państwo przeznaczyć publiczne pieniądze na metodę, która nie leczy niepłodności, a jedynie pozwala omijać jej przyczyny. W dodatku jest bardzo mało skuteczna. Obarczona jest też dużym ryzykiem powstania wad genetycznych u dziecka i nierozerwalnie łączy się z wielokrotną aborcją: wczesną – podczas procesu implantacji zarodków – i późną – po wykryciu wad u poczętego dziecka. A jakby tego wszystkiego było mało – jest bardzo kosztowna! Największym beneficjentem takiego programu byłyby prywatne kliniki sztucznego rozrodu, które otrzymywałby dotacje na swoją działalność - niezależnie od skuteczności. To wielkie marnotrawstwo pieniędzy obywateli, szczególnie w tych kryzysowych czasach.

Podsumowując – chcecie Państwo przeznaczyć pieniądze podatników na dofinansowanie metody, która jest niemoralna, nieskuteczna i bardzo droga! Z pewnością nie zostanie to zapomniane przy kolejnych wyborach.
Oczekuję odrzucenia wniosku o finansowanie in vitro z publicznych pieniędzy!

Z poważaniem,
............................

%%twój podpis%%


Powiesz o tej petycji innym? Udostępnij dalej!

   

TREŚĆ PETYCJI “Stop in vitro W Jeleniej górze”

Szanowni Radni Jeleniej Góry!

Ostatnie doniesienia o chęci wprowadzenia w naszym mieście programu finansowania in vitro z pieniędzy publicznych napełniły mnie zdumieniem i niepokojem. Moje pieniądze mają być wydawane na cel, który godzi w wyznawane przez mnie wartości. Zdecydowanie się na to nie zgadzam!


Chcecie Państwo przeznaczyć publiczne pieniądze na metodę, która nie leczy niepłodności, a jedynie pozwala omijać jej przyczyny. W dodatku jest bardzo mało skuteczna. Obarczona jest też dużym ryzykiem powstania wad genetycznych u dziecka i nierozerwalnie łączy się z wielokrotną aborcją: wczesną – podczas procesu implantacji zarodków – i późną – po wykryciu wad u poczętego dziecka. A jakby tego wszystkiego było mało – jest bardzo kosztowna!

Największym beneficjentem takiego programu byłyby prywatne kliniki sztucznego rozrodu, które otrzymywałby dotacje na swoją działalność – niezależnie od skuteczności. To wielkie marnotrawstwo pieniędzy obywateli, szczególnie w tych kryzysowych czasach.

Podsumowując – chcecie Państwo przeznaczyć pieniądze podatników na dofinansowanie metody, która jest niemoralna, nieskuteczna i bardzo droga! Z pewnością nie zostanie to zapomniane przy kolejnych wyborach.
Oczekuję odrzucenia wniosku o finansowanie in vitro z moich pieniędzy!

Z poważaniem,
……………………….

Jeśli uważasz, że treści na tej stronie są dobre i słuszne, prosimy – pomóż to kontynuować!

Wpisz 20, 30, 50 zł lub dowolną inną kwotę w poniższe okienko i wesprzyj projekt darowizną.

(zostaniesz przekierowany na stronę Tpay – operatora płatności)